Postní doba ve Sluníčku PDF Tisk E-mail
Napsal P. Jan Mach   
Neděle, 02. duben 2006

Jak prožily děti z Mateřské školky postní dobu?

Po dlouhé zimě začíná sluníčko pomalu vylézat z mraků a tak i lidé začínají pomalu pookřívat a radují se z přicházejícího jara.


Také děti z Mateřské školky v Kostelci na Hané se rozhodly nejen pro pěknou vycházku v probouzející se přírodě, ale i k návštěvě kostela sv. Jakuba st., aby se dověděly něco o postní době. Pod dojmem prvních rozkvetlých sněženek, si přilepily papírové kytičky na strom života, který stojí vedle staré křtitelnice. Kytička byla znamením nejen nového jara, ale i dobrého skutku, kterým se děti snažily v postní době udělat radost Pánu Ježíši.


Pak následovala krátká exkurse do zpovědnice, protože Mirek chtěl mermomocí vidět to místo, kde: maminky žalují na své děti.Někteří si zkusili, jak se sedí ve zpovědnici panu farářovi a jiní zase, jak se klečí těm, kteří se zpovídají. Potom jsme si ukázali, ještě něco z křížové cesty a konstatovali jsme, že to Pána Ježíše muselo fakt bolet a že tak ho bolí i naše hříchy.


Pak následoval zlatý hřeb programu, neboť jsme se po horolezeckém výkonu dostali na kůr k varhanům, kde jsme si společně zazpívali a vyzkoušeli jak silně varhany dokáží hrát. Nakonec si děti mohly zkusit samy zahrát aspoň jedním prstem.


To už nás však paní učitelka upozorňovala, že musíme končit, protože hodina uplynula jako voda. Před kostelem už netrpělivě přešlapovaly první maminky a čekaly své malé nezbedy. Už se všichni společně těšíme na další setkání.

 

 
< Předch.   Další >
 
© 2018 Děkanát Prostějov
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.