Papež v Německu (TV Noe) PDF Tisk E-mail
Napsal P. Petr Hofírek   
Pátek, 08. září 2006
Ve dnech 10.-14.9.2006 zavítá papež Benedikt XVI. do Mnichova, Altötingu a Řezna. Setká se s německými státníky, církevními představiteli, svým bratrem Georgem Ratzingerem a především se statisíci věřícími, kteří se s papežem setkají při bohoslužbách. Ost

Ostrava: První přímý přenos bude TV NOE přenášet již v neděli 10.9. z Mnichova. Na výstavišti Neue Messe začíná mše svatá celebrována papežem v 10.00 hodin. Kázat bude papež Benedikt XVI. Mši svatou zakončí tradiční nedělní modlitba Anděl Páně s pozdravy Svatého otce.

V pondělí 11.9. navštíví Benedikt XVI. významné bavorské poutní místo Altöting. Na prostranství před mariánskou svatyní bude sloužit mši svatou od 10.30 hodin. Po bohoslužbě se papež připojí k tradičnímu procesí Všech svatých, které povede od sochy Panny Marie k náměstí před svatyní k nové kapli u farního kostela sv. Filipa a Jakuba. Novou kapli papež Benedikt XVI. posvětí.

TV NOE se prostřednictvím italského Telepace opět z Německa přihlásí v úterý 12.9. v 10.00 hodin z Řezna. Zde bude papež Benedikt XVI. sloužit mši svatou na prostranství Islinger Feld. V Řezně se papež také setká se zástupci jiných křesťanských církví. Od 18.30 bude možné na obrazovkách TV NOE sledovat společnou modlitbu ekumenických nešpor z katedrály.

Poslední den návštěvy rodného Německa prožije papež ve čtvrtek 14.9. ve Freisingu. Zde se Benedikt XVI. setká v katedrále Panny Marie a sv. Korbiniana s kněžími a stálými jáhny Bavorska. Hodinové setkání bude TV NOE přenášet od 10.45 hodin.

 
< Předch.   Další >
 
© 2018 Děkanát Prostějov
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.