Nový vítr do církve PDF Tisk E-mail
Napsal P. Jan Mach   
Úterý, 26. září 2006
Co říkají lidé k papežské návštěvě v Bavorsku? Na to se ptala Linda Noe (zpravodajka Kath.net) na papežské mši svaté na Islngském poli u Regensburgu. Alexandra, 22, studentka matematiky z Pfatteru


Jsem poprve přítomna na papežské mši svaté. Patřím mezi tzv. křesťany od narození, ale nechodíme každou neděli do kostela. Dnes tady jsme celá rodina, protože otec pracuje v Regensburgu a patří mezi organizátory dnešní papežovy návštěvy. Dosud jsem Benedikta XVI.viděla vždy jen v televizi, ale naživo ještě ne. Tak se nechám překvapit.


Kristian, 13, a Ondřej, 11, školáci z Altmannsteinu

 


Patříme do skupiny 50 – 60 ministrantů z Altmannsteinu a jsme poprve na papežské mši sv. Papež je velmi přátelský, ale mše sv. byla velmi dlouhá. Nejvíc se nám líbilo, jak byli všichni kněží oblečeni.


 

Maria Irl, 15, z Mindelstettenu


Už jsem několikrát papeže viděla v Římě, na Světovém dnu mládeže. Líbí se mi, že Benedikt XVI. Pokračuje ve stejné linií, jako Jan Pavel II., ale svým specifickým způsobem. Přináší zase „nový vítr“ do plachet církve. Jsem zde dnes spolu s 2000 mladými.


 

Irmgard Schmidbauerová, 39, z Benzenbachu


Mše svatá se mi velmi líbila, poněvadž jsem papeže dosud viděla jen v televizi. Líbí se mi, jak papež dokáže mluvit velmi osobně, jako v Mnichově, když děkoval biskupům. Benedikt XVI. Vede lidi po duchovní cestě, aby upevnili svůj osobní vzah k Bohu. Zvlášť se mi líbilo, že varoval před nebezpečím prázdného aktivismu v církvi. Papež není žádný Superstar, ale vyzařuje z něj pokoj.


 

Florian Kowarschik, 20, z Bavorského Eisensteinu


Zažil jsem papeže poprve a je to super zážitek, který stojí za to. Mít papeže, který je Němec je velká věc. Člověka to upevňuje ve víře.


 

Filipa, 14 a Kateřina, 13, z Erlangenu


Jsme poprve na mši sv. s papežem. Jsme tady, protože to je něco jedinečného. Je tu tolik lidí a papež nepřichází do Německa každý den. Určitě budeme o tom všem vyprávět také našim přátelům doma. Viděli jsme také mnoho evangelických křesťanů, kteří tu dnes jednoduše jsou, aby byli u toho.

 


Heike, 31, a Marie, 55, z Diesenbachu


Mše sv. s Benediktem XVI. Byla něco uchvatného. My ho známe už jako kardinála a přirozeně jeho bratra z regensnburgského Dómu. Papež je velmi otevřený mladým a bylo velmi dobře, že skrze něj byli mladí zase povzbuzeni. Přejeme papeži ještě dlouhý život a zdraví, ale jsme trochu smutní z toho, že byl pravděpodobně naposled u nás.

 


Franz Xavier Potz z Rakouska, Burgenland


Setkal jsem se s dřívějším kardinálem Ratzingerem poprve na smuteční mši svaté za kardinála Königa ve Vídni. Je skutečně schopný následovník Jana Pavla II. Pro mě je jeho vzpomínka o přímluvu Jana Pavla II. Velmi posilující. Benedikt mluví s velkou jednoduchostí, ale neuvěřitelnou hloubkou. Otevírá srdce lidí Boží milosti a sám dal příklad, když ve své promluvě zcela pokorně děkoval lidem, kteří nyní spravují jeho dům a zahradu.

 


převzato z Kath.net

 
< Předch.
 
© 2018 Děkanát Prostějov
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.