Změny kněží v prostějovském děkanátě PDF Tisk E-mail
Napsal P. Jan Mach   
Neděle, 22. říjen 2006
O letošních letních prázdninách zažil prostějovský děkanát skutečně zemětřesení, co se týká změny kněží ve farnostech.

Především z našeho děkanátu odešel P. Pavel Krejčí, SDB, který zastával funkci představeného komunity salesiánů na prostějovsku, místoděkana prostějovského děkanátu a administrátora farnosti Povýšení sv. Kříže v Prostějově. Nyní působí jako rektor kostela v Ostravě. Jménem celého děkanátu, mu chci poděkovat za poctivý kus práce zde na Hané a popřát mu hodně Božích milostí na novém působišti.


Místo něj k nám přišel ze Zlína nový kněz salesián P. Mgr. Pavel Caha, který působil jako kaplan ve Zlíně a administrátor v Březnici u Zlína. V obci Bohuslavice u Zlína se velkou měrou zasloužil o postavení nového kostela. V našem děkanátu se stal kaplanem ve farnosti Povýšení sv. Kříže a zároveň administrátorem farností Smržice, Vícov a Krumsín.

Dalším posilou je P.ThLic. Jan Pacholek, SDS, který přichází z Bílé Vody a v minulosti už v našem děkanátě působil. Nyní převzal jako administrátor správu farností Mostkovice a Olšany u Prostějova. Zároveň působí jako kaplan ve farnosti sv. Petra a Pavla v Prostějově.

Kvůli nemoci P. Josefa Servetnického převzal P. Mgr. Petr Košák, SDB farnosti Drahany a Rozstání. Zároveň stále spravuje farnost Plumlov.

P. Petr Vaculík, SDB se stal představeným salesiánské komunity na prostějovsku a proto také předal farnost Olšany u Prostějova P. Pacholkovi.

Novým administrátorem ve farnosti Povýšení sv. Kříže v Prostějově a zároveň místoděkanem prostějovského děkanátu se stal P. Dan Žůrek, SDB, který doposud spravoval farnosti Vícov a Smržice.
Zároveň naší kněží ukončili dlouhodobou výpomoc konickému děkanátu a předali jsme novým správcům farnosti Stínava, Stražisko a Čechy pod Kosířem.
Věřím, že všechny změny pomohou všem farníkům uvedených farností, aby z novým elánem budovali radostné farní společenství spolu se svými novými duchovními správci.

 
< Předch.   Další >
 
© 2018 Děkanát Prostějov
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.