Tříkrálová sbírka 2007 PDF Tisk E-mail
Napsal P. Petr Hofírek   
Úterý, 12. prosinec 2006
Milí přátelé, rok se s rokem sešel a my se opět připravujeme na Tříkrálovou sbírku. Začínáme hodnotit co se nám za celý rok společně podařilo a není toho vůbec málo.

Od února je otevřen Stacionář pro psychotiky. I přesto, že prostorové podmínky jsou značně omezené, přichází stále další a další zájemci. Program stacionáře je velmi pestrý od společenských her přes zpěv, výtvarnou dílnu, vaření až k výletování. Někteří v sobě dokonce objevili redaktorského ducha a vydávají také svůj občasník. Druhý Stacionář pro seniory a lidi s postižením bude sice k 31. 12. 2006 ukončen, ale o své radosti se může podělit také. Od července nás navštěvuje jedna paní s Alzheimerovou chorobou a věřte nebo ne z počátku tiché a smutné babičky se stalo radostné usměvavé sluníčko. Se všemi prožíváme krásy stáří a jaký je to velký dar.

Klienty charity jsou především senioři a nemocní. Čas od času se stává, že některé si Pán povolá k sobě. Někdy je velmi těžké se dívat smrti do očí, ale vědomí věčného života dokáže utišit mnoho bolestí.

Všem děkujeme za podporu, díky níž můžeme být těmto těžce nemocným a jejich rodinám nablízku. Nedílnou součástí aktivit charity je také Tříkrálová sbírka. V roce 2006 se podařilo do 174 pokladniček vykoledovat 547 774,- Kč a to hlavně obrovskou zásluhou několika set dobrovolníků.

Ještě jednou tedy díky, díky, díky a to všem: kněžím, koledníčkům, vedoucím skupinek, babičkám, které pro koledníčky pečou výborné buchty na posilněnou a také těm, kteří jakkoliv pomáhají!

Charita Prostějov

Plakátek Tříkrálové sbírky na Vaši nástěnku si můžete stahnout ZDE.

Jestliže máte chuť stát se dobrovolníkem Charity Prostějov a zapojit se do Tříkrálové sbírky, potom se ozvěte na tel. číslo 777 731 321 nebo e-mailem: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 
< Předch.   Další >
 
© 2018 Děkanát Prostějov
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.