Komár String Trio PDF Tisk E-mail
Napsal P. Jan Mach   
Čtvrtek, 10. květen 2007
Pokud čekáte, že jejich repertoárem je píseň - Komáři se ženili…, jste na omylu.

Pokud čekáte, že jejich repertoárem je píseň - Komáři se ženili…, jste na omylu.


Jde o volné sdružení třech olomouckých filharmoniků Michala Mareše - housle, Pavla Hány - viola a Mariána Pavlíka - violoncello, kteří v rámci svého volného času nastudovali díla takových velikánů, jako jsou Mozart, Borodin a Schubert a vydali se s nimi na koncertní turné.


Premiéra koncertu se odehrávala v kostele sv. Jakuba Staršího v Kostelci na Hané. Nejen místní farníci, ale i přespolní mohli ocenit mistrovské provedení všech skladeb a tak se už dopředu naladit na blížící se Den matek, kterým byl koncert věnován. Odpoledne pak nádherné tóny rozeznívaly i chrám sv. Václava v Ohrozimi a v úterý měli možnost slyšet tento koncert i farníci z Určic v kostele sv. Jana Křtitele.


Odkud ale ten zvláštní název. Všichni tři interpreti totiž používají nástroje významného houslaře Mirka Komára, který je znám svou prací nejen u nás, ale i v zahraničí. Posluchači tak mohou ocenit vyváženost celého tria, jejichž nástroje k sobě ladí nejen tónem, ale i barvou tónu.


Pokud je Vám líto, že jste se koncertů nemohli zůčastnit, nevěšte hlavu. Komar String Trio vystoupí ještě ve Vřesovicích 25.5.2007 v 19.00 hod. v místním kostele sv. Petra a Pavla.

 

 


Zde je i videonahrávka.
nahravka 1 nahravka 2

 
< Předch.
 
© 2018 Děkanát Prostějov
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.