Změny kněží v našem děkanátu PDF Tisk E-mail
Napsal P. Jan Mach   
Sobota, 28. červen 2008

Na začátku července dochází ke změnám kněží v prostějovském děkanátu.

 

Z farností Klenovice na Hané, Dobromilice a Pivín odchází P. Marek Výleta, který zde působil od roku 1997 a stává se od 1.7.2008 farářem v Bílavsku a administrátorem v Prusinovicích a Rusavě. Až pojedete na sv. Hostýn, tak jej můžete při cestě navštívit.

Jménem farníků i kněží děkanátu děkuji otci Markovi za jeho obětavou službu ve svěřených farnostech, jeho ochotu i práci s mládeží. V posledních letech se také velmi angažoval v opravách. V Klenovicích to byla především farní budova, v Dobromilicích fasáda a střecha farního kostela a opravy na farní budově a nakonec v Pivíně oprava zdi kolem kostela, svědčí o péči otce Marka o svěřené farnosti. Otče Marku, ať Tě Pán provází svým požehnáním i ve tvých nových farnostech.

 

Místo něj nastupuje do těchto farností P. ICLic. Mgr. Mariusz Sienkowski, který bude do úřadu administrátora farností uveden v úterý 22. července v 17.30 hod. v Klenovicích na Hané. Otče Mariuszi, ať se Ti mezi námi na Hané líbí.

 

Do děkanátu přichází nový kněz, kterým je P. Marek Jarosz, který nastupuje jako kaplan do farností Kostelec na Hané a Ohrozim. Věříme, že se Ti otče Marku bude mezi námi líbit. Do úřadu kaplana bude uveden v neděli 29. června v 9.00 hod. v kostele sv. Jakuba Staršího v Kostelci na Hané.

 
< Předch.   Další >
 
© 2018 Děkanát Prostějov
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.