Plazila se na mši svatou PDF Tisk E-mail
Napsal P. Jan Mach   
Sobota, 06. září 2008

Zahlédly jsme „něco se plazícího po cestě“, když jsme se přiblížily, zjistily jsem ke svému překvapení, že se jedná o mladou ženu.

ppnegrita260808.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Malé sestry z Abandoned Elderly v Chissano (Mosambik) přijaly  do svého domu na konci srpna mladou africkou ženu (25 let) jménem Olivia, která do té doby ještě nebyla pokřtěna a  neměla nohy. Každou neděli se plazila asi 3 km, aby se mohla účastnit nedělní mše svaté.

Podle agentury AVAN news sestry sdělily, že zahlédly „něco se plazícího po cestě“, když se přiblížily zjistily ke svému překvapení, že se jedná o mladou ženu.

„Abychom se s ní domluvily, požádaly jsme jednu z kolemjdoucích, aby nám přeložila do portugalštiny, co nám tato žena chtěla říci ve svém dialektu“ pokračují  sestry.

Sestry dále uvedly „pískem, který leží na cestách a je v tuto dobu nejžhavější v celém ročním období, měla zcela spálené dlaně na svých rukou.“ Přesto se jim Olívia plazila každý týden na mši svatou, „dávaje tak svědectví vytrvalosti a heroické víry.“

Tato mladá žena byla připravována na křest katechetou, který jí pravidelně navštěvoval doma. Po té, kdy byla konečně pokřtěna, jeden z dobrodinců Malých sester věnoval Olivií vozíček.

 

Podle CNA

 
< Předch.   Další >
 
© 2018 Děkanát Prostějov
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.