Duchovní adopce kněží PDF Tisk E-mail
Napsal P. Jan Mach   
Úterý, 12. leden 2010

V tomto roce kněží nás vyzývá papež Benedikt XVI. k modlitbě za kněze.

 

Kněží jsou skutečnými prostředníky pravé lidskosti, neboť skrze ně pokračuje Kristus ve svém díle jedinné oběti za spásu lidstva. Skrze ně stále vztahuje své odpouštějící ruce a otevírá své srdce plné Božího milosrdenství. K povolání být živým symbolem Kristovy lásky v dnešním světě, obětují  kněží celý svůj život, pro Boha a za Jeho lid. Proto potřebují podporu v modlitbě, aby  heroicky dokázali žít své kněžské povolání a poslání v dnešním proměnlivém světě.

 

Duchovní adopce spočívá v obětování svých modliteb i utrpení v průběhu tohoto roku kněží za konkrétního specifického kněze našeho děkanátu, který Vám bude svěřen.

Jestliže by jste Vy sami, nebo Vaše rodina rádi duchovně adoptovali některého z kněží, můžete se přihlásit na email: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Nezapomeňte uvést své jméno, přijímení, adresu a email. Po přihlášení obdržíte jméno, přijímení, působiště-farnost a rok svěcení kněze, kterého jste adoptovali.  Vaše jméno bude knězi posláno, aby se i on mohl modlit za Vás. Věřím, že ani jeden kněz našeho děkanátu nezůstane duchovním sirotkem a stane se skutečně „druhým Kristem“ pro všechny, kteří jsou mu svěřeni.

 

Jak mohu duchovně adoptovat kněze?

 

Duchovní adopce kněží je velmi jednoduchá. Můžete obětovat Bohu vše, co Váš každodenní den přináší za posvěcení Vašeho kněze. Zde uvádím pár příkladů modlitby a přímluvy za kněze (můžete si vybrat některou z těchto možností tak, aby jste jí mohli  konat denně)

 

Zde nabízím pár příkladů duchovní adopce

 

 1. Modlitba růžence
 2. Modlitba před Nejsvětější Svátostí
 3. Účast na mši svaté
 4. Věnování účinků svatého přijímání adoptovanému knězi
 5. Obětování mše svaté za Vašeho kněze
 6. Eucharistická adorace
 7. Obětování Všemohoucímu Bohu všech malých obětí a utrpení každodenního života,za posvěcení kněze, kterého jste adoptovali
 8. Půst, odříkání, abstinence, umrtvování
 9. Konání skutků smíření a pravidelná Svátost smíření
 10. Konání skutků pokání za hříchy kněží
 11. Konání dobrých skutků vůči kněžím včetně gest vděčnosti a ocenění
 12. Návštěva poutních míst
 13. Konání skutků lásky potřebným
 14. Dobře o kněžích mluvit a mlčet o jejich nedokonalostech
 15. Vyhnout se rozhovoru a poslouchání špatných řečí o kněžích

 

Cokoliv děláte, udělejte to z lásky ke Kristu a k jeho knězi.

 
< Předch.
 
© 2018 Děkanát Prostějov
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.