Mateřské centrum FUNGUJE PDF Tisk E-mail
Napsal Milos   
Středa, 20. leden 2010

Již více jak dva roky se schází několik maminek v Krasicích v budově Salesiánského střediska. Vždy ve středu dopoledne dům ožije cupitáním a křikem malých dětí. Začíná se krátkou modlitbou, pak děti i maminky zpívají, což většina dětí doprovází hrou na bubínky a štěrchátka, a poté následuje nějaká výtvarná činnost zaměřená na schopnost a zájem těch nejmenších.
Jsem velice ráda, že něco takého v Prostějově existuje a děkuji všem, kteří stáli u zrodu centra. Je to úžasná příležitost setkávat se s maminkami podobně naladěnými a je velmi přínosné společně hledat odpovědi na otázky týkající se křesťanské výchovy v rodině.
Někdy se nás sejde sedm, někdy jsme jen tři… Není to nijak uzavřené společenství a jsme rádi, když přijdou nové maminky.
Protože mateřské centrum v Krasicích funguje pod ochrannými křídly prostějovských salesiánů, poručili jsme naše setkávání pod ochranu maminky Dona Bosca – matce Markétě. A tak celý název našeho centra je Křesťanské mateřské centrum matky Markéty.
Chtěla bych touto cestou oslovit maminky na MD, aby se přišly se svými malými zlatíčky za námi podívat. Scházíme se každou středu od 9:00, v 9:30 je společná modlitba, a pak daný program. V přízemí salesiánského střediska jsou nově upravené prostory právě pro potřeby mateřského centra, v případě pěkného počasí býváme na zahradě, kde je pískoviště a prostor pro hry. Každá nová maminka bude obohacením pro naši práci a každý malý capart bude posilou pro partu našich malých dětí.

Těšíme se.

Za maminky KMCMM Jana Růžičková

http://www.kmcmm.estranky.cz/

 
Další >
 
© 2018 Děkanát Prostějov
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.