Jaké bylo setkání „U Cyrilka a Metoda“? PDF Tisk E-mail
Napsal Bartosova   
Sobota, 17. červenec 2010

hodova-mse2.JPG Srdečné, milé a osvěžující. Již třetím rokem jsme se setkali na pouti v kostele svatého Cyrila a svatého Metoděje na Brněnské ulici v Prostějově. A bylo nás hodně, kolem 500 lidí, prožilo společnou slavností mši svatou koncelebrovanou novým děkanem P.Miroslavem Hřibem, jemuž asistovali  jáhni Petr Hubáček a Karel Walter a ministranti. Slavnostní atmosféru potrhl zpěv naší scholy a hra varhan, ale i spontánnost všech přítomných, malých i dospělých, kteří se zapojili nejen do vlastní akce, ale i příprav  na ni.

Po mši následovalo již tradici nabírající agape-setkání všech těch, kteří měli čas a chuť zastavit se na kus řeči  třeba i s místostarostou panem Miroslavem Pištákem nebo zjistit jak jsme pokročili v budování objektu Pax, který je v rekonstrukci a měl by být  po přístavbě hygienického zázemí využíván pro společenské a kulturní účely všech lidí dobré vůle. Nebo si jen  popovídat, co je nového….

Mše byla odsloužena, hovory utichly, občerstvení bylo snědeno. Co krátce závěrem.

Svatý Cyrila a svatý Metoděje k nám před tisíci lety nepřišli na dovolenou a přesto si dovolili hodně, snažili se o přiblížení jediného Boha srozumitelnou formou pro všechny, kteří naslouchali. Kéž i my máme čas naslouchat a sílu pokračovat v jejich cestě….

MVDr.Zuzana Bartošová

 

hodova-mse1.JPG

 
< Předch.   Další >
 
© 2018 Děkanát Prostějov
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.