Co chystáme v Paxu- aneb kdo můžete pomoci,jste vítání…. PDF Tisk E-mail
Napsal Bartosova   
Pondělí, 02. srpen 2010

V roce 2010 započala farnost Povýšení svatého Kříže s vlastní rekonstrukcí a přístavbou objektu PAXU, na Brněnské ulici  vedle kostela  sv.Cyrila a sv. Metoděje v Prostějově.
Akci předcházelo vytvoření projektu, schválení dotčenými orgány, včetně památkářů, vydání územního souhlasu a stavební povolení, Stavebním úřadem v Prostějově.
Záměrem je vybudovat zde místo pro setkávání lidé dobré vůle, pro kulturní a společenské akce nejen farnosti, ale i občanů a organizací města Prostějova. Farnost získala i dotace pro tento záměr, pro rok 2010 je to 70 000Kč od Města Prostějova,za což děkujeme. Předpokládané náklady jsou kolem 500 000Kč na přístavbu, plus cca 50 000Kč na vymalování stávajícího objektu Pax, který byl již částečně rekonstruován. V prostoře mezi kostelem a Paxem by měla vzniknout kuchyňka, WC muži.WC ženy a ZTP.
Již nyní náš kostel žije farním společenstvím při bohoslužbách je využívána sakristie pro společenství Sedmikrásek-malých dětí s rodiči, kteří formou jejich věku vlastní vstřebávající Boží slovo.Také máme již tradiční setkání s agapem po hodové mši svaté  ke svátku našich věrozvěstů 5.7. a svá pozitiva nese i příchod a nadílka sv. Mikuláše v adventní době.
Tento rok se celá farnost připojila k Noci kostelů i kvůli podobným setkáním tento záměr realizujeme. V současné době se dokončují výkopové práce na základy. Rádi bychom osadili základní desku s vývodem inženýrských sítí. V příštím roce se pustíme dál, kdo by chtěl pomoci je vítán at již modlitbou, finančně či fyzicky.
Informace podá: pan Antonín Frelich-stavební dozor (775919453) a MVDr.Zuzana Bartošová-členka farní a ekonomické rady,pověřená administrátorem P.Danem Žůrkem k vyřizování akce. (732724341) (od 4.do 18.8. jsem na táboře s SHM,to  mne prosím nevolejte).

Těšíme se na Vaši pomoc a zveme Vás mezi nás.

Za farníky Zuzana Bartošová

 
< Předch.
 
© 2018 Děkanát Prostějov
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.