Koncert v kostelíku Nejsvětější Trojice v Suché Rudné PDF Tisk E-mail
Napsal Bartosova   
Středa, 05. leden 2011

P1019475.jpg Okrašlovací spolek v Suché Rudné pořádal v místním dřevěném kostelíku Nejsvětější Trojice koncert a co to mělo společné s Prostějovem?

Vystupovali tam nejen studenti CMG, ale mladí z Prostějova i okolí, kteří pod vedením Otce Jaroslava Němce absolvovali nejen skvělé vánoční prázdniny na základně Klub Salesiánského hnutí mládeže Prostějov na Annabergu, ale i přinesli radost a potěšili návštěvníky již zmíněného koncertu.
A co, že to zaznělo? Písně a skladby českých mistrů z minulých století, návštěvníci si vyslechli slovo boží z evangelia a nechyběla báseň i dojímavý vánoční příběh.
Nebyli jsme profesionálové a cvičili po příchodu ze svahu po lyžování, přesto nebo právě proto byla naše radost veliká, když jsme zpěvem i slovem hrou na housle, flétny, klavír, kytary a triangl přivedli lidi ke chvíli rozjímání. Navíc jsme si v závěru společně všichni s vervou zapěli kolední klasiku, kde vynikla ženská a mužská část našeho souboru chutě zpívaným hajdom hajdou tydlidom u koledy Pásli ovce valaši….
Vánoce by neměly být o hmotných statcích, i když proti malému pohodlí nemůže namítnou nic, ani největší asketa. Odměnou za naše vystoupení byla teplá ořechová buchta s ořechy, kterou jsme od členů Okrašlovacího spolku dostali a pak pochod pod noční hvězdnou a mrazivou krajinou až k našemu sídlu na Annaberg, kde už bylo nejen teplo, ale i výborný gulášek mistra Lukáše.
Pokud by jste chtěli se někdy přijít podívat a účastnit našich akcí najdete informace a fota z akcí na stránkách www: animatori prostejov
Zatím, co ve výši přes 800 m.n. „vegetili“ Ti starší, menší děti pod vedením Jany Markové sídlili na Staré Vodě na turistické základě „U sluníčka“. Celkem nás bylo přes 60 , včetně nových příchozích na Silvestrovskou noc.
Moc díky všem organizátorům, animátorů a kuchařkám i kuchaři, ale i všem účastníkům za skvělou atmosféru. Není nad to, se na chvíli odlepit od veškeré techniky a svodů měst a zavítat tam, kde Boží příroda jen sama jest……

Zuzana Bartošová


P1019475.jpg
 
< Předch.   Další >
 
© 2018 Děkanát Prostějov
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.