Svatí Cyril i Metoděj, by se u nás cítili, jako doma PDF Tisk E-mail
Napsal Bartosova   
Pondělí, 18. červenec 2011

A kdy? 5.7. tohoto roku  se uskutečnila slavná hodová mše svatá v kostele na Brněnské ulici v Prostějově, který nese název obou věrozvěstů. Každý, kdo něco někdy připravoval či organizuje,  zná tem pocit před zahájením akce. Spousty běhání, shánění, úklidu, zdobení, přípravy mše svaté i zpěvů a nakonec lapidární „výjde počasí“? Nutno konstatovat, že Hospodin se v den oslav opravdu „vytáhnul“ a počasí bylo na jedničku. Slavnou mši koncelebroval děkan naší farnosti P. Miroslav Hřib společně s knězi, jáhnem, ministrany  farnosti  Povýšení svatého kříže, ale i hostujících z farnosti sv.Petra a Pavla a z Vrahovic od sv. Bartoloměje.
Lidí přišlo opravdu hodně a kostel byl zaplněn do poledního místečka i stání byla obsazena. Pokračovali jsme v obnovené tradici městských poutí, která byla zahájen v květnu u Milosrdných bratří, v červnu následovala pouť  u sv.Petra a sv. Pavla  a po té naší červencové u „Cyrilka a Metoděje“, se můžeme těšit na hody  koncem srpna ve Vrahovicích, potom v záři v kostele Povýšení sv.Kříže .
jako na správných hodech bylo zajištěno i vynikající občerstvení a hlavně proběhlo příjemné setkání pod širou oblohou, doprovázené zpěvem naší scholy. Potkali se lidé nejen z Prostějova, ale i z  okolí, blízcí i vzdálenější. Také nechyběli zástupci našeho politického života.  Možná, tak nějak si to kdysi sv. Cyril  se sv. Metodějem představovali, vždyť setkání je především o diskuzi, o tříbení názorů a o zajištění kvasu-tedy těch, kteří vyprovokují, aby se něco pozitivního dělo, budovalo. Oba naši svatí, duchovní i fyzickou prácí, cestu k Bohu pro naše předky  srozumitelnou formou započali  a my bychom měli pokračovat v jejich díle i nadále.
Závěrem  velký dík všem za pomoc, duchovní i fyzickou podporu, finanční dary. Návštěvníci shlédly mimo jiného  pokračování budování hygienického zázemí přístavby objektu Pax, na který kromě financí farníků a návštěvníků  kostela,(80 000Kč), přispělo také město Prostějov v rámci veřejné finanční podpory.(50 000Kč) Děkujeme. Snad se tento rok podaří pokračovat v dostavbě dále tak, abychom mohli celý objekt využívat pro setkání a kulturní akce všech lidí dobré vůle.

Všem přeji za naši farnost krásné dovolené i prázdniny a dobrý návrat domů.                                                                                      
MVDr.Zuzana Bartošová
členka Farní a ekonomické rady
farnosti Povýšení svatého Kříže v Prostějově

 
< Předch.   Další >
 
© 2018 Děkanát Prostějov
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.