Úvaha nejen o jarních prázdninách 2012 PDF Tisk E-mail
Napsal Bartosova   
Čtvrtek, 01. březen 2012

společné foto 1.turnusu s Annabergu

Možná už mnozí netrpělivě vyhlíží jaro, přesto si dovolím ještě zavzpomínat na jarní prázdniny, které jsme zdařile prožili opět na turistických základnách Staré Vodě a Annabergu v Jeseníkách na okrese Bruntál. Celkem čtyřmi turnusy, které organizoval Klub Salesiánského hnutí mládeže v Prostějově, prošlo přes 100 mladých lidí a dětí z Prostějova a okolí. Jak několika větami shrnout pestrý program. Horské pláně a sjezdovky byly vymrzlé a třpytivé, sluníčko se na nás smálo, vzduch voněl. Po sportování jsme chutně doplnili energii díky kuchařkám i kuchaři. Vládla kamarádská nálada a porozumění. Drobné problémy se operativně řešily.


Měli jsme postaráno i o duchovní slovo, s možností účasti na mších svatých v kaplích na obou základnách. A u duchovního náboje se chvíli zdržím. Děti ani mladí lidé nejsou nuceni, aby se společné ranní či večerní modlitby účastnili. Je milé vidět, někteří ze zvědavosti, jiní s kamarádem přichází, aby viděli, co se v kapli děje. Večerní modlitbu někdy provází kolující rozžatá svíce, každý z přítomných může vyslovit nebo alespoň si myslet přání a prosbu k Bohu, kéž by se splnilo. Prosíme o zdraví a pomoc za své blízké, za dar Ducha Svatého v období životních zkoušek, zazní i prosba za nemocné, za mír na světe, za to, aby letní tábory s pomocí Boží, byly dobře prožité.


Přání, která člověk vysloví a prosí o Boží pomoc je hodně. Všichni, kteří se jakkoliv podílíme na akcích pořádaných Klubem SHM doufáme, že snad děti i mladé lidi toto krátké setkání s Kristovým učením vysoko v horách osloví. Možná přidají svou ruku k dílu, aby dobro nad zlem nevítězilo jen v pohádkách, ale i v našem reálném světě a desatero nebylo jen doménou pár vyvolených, aby zdravý selský rozum opřený o víru, naději a lásku zvítězil.

 

Zuzana Bartošová

 

lyze2012-2.JPG
večerní závěrečná čajovna

lyze2012-1.JPG

raní modlitba v kapli na Annabergu

autor fotografií: Kamil Přidálek

 

 
< Předch.   Další >
 
© 2018 Děkanát Prostějov
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.