Noc kostelů proběhne 1. června 2012 PDF Tisk E-mail
Napsal Administrator   
Čtvrtek, 24. květen 2012

noc_kostelu2012.pngMyšlenka otevřít kostely v noci vznikla před sedmi lety ve Vídni, kde také v roce 2005 proběhla první Noc kostelů – „Lange Nacht der Kirchen“. Od té doby se Noc kostelů rozšířila do dalších dvou zemí střední Evropy.

Mottem události je každý rok jiný biblický verš, jehož součástí je právě slovo "noc". V letošním roce je to verš 5,5 z 1. listu Soluňanům (Tesalonickým): "Vy všichni jste děti světla. Nám nevládne noc ani temnota."

Noc kostelů je stále oblíbenější i v Prostějově. Během letošní noci, která proběhne 1. června, budou moci účastníci navštívit celkem devět kostelů a kaplí v Prostějově. Program bude připraven většinou od 18:00 do 23:00.

Program
Prostějov: noc-kostelu-2012-pv.pdf
Kostelec na Hané: Pozvanka_Noc_kostelu_Kostelec_2012.pdf

Zapojené kostely: Dobromilice, kostel Všech svatých, Ivanovice na Hané, modlitebna Apoštolské církve Konice, kostel Narození Panny Marie, Kostelec na Hané, kostel sv. Jakuba staršího, Němčice na Hané, kostel sv. Maří Magdalény, Ohrozim, kostel sv. Václava, Prostějov-Drozdovice, kaple sv. Anny , Prostějov-Krasice, kostel sv. Josefa, Prostějov-Vrahovice, kostel sv. Bartoloměje, Prostějov, Husův sbor, Prostějov, kaple sv. Andělů Strážných, Prostějov, kostel Povýšení sv. Kříže, Prostějov, kostel sv. Cyrila a Metoděje, Prostějov, kostel sv. Petra a Pavla, Prostějov, modlitebna Českobratrské církve evangelické, Protivanov, kostel Narození Panny Marie, Tištín, kostel sv. Petra a Pavla, Vícov, kostel sv. Floriána, Vranovice u Prostějova, kostel sv. Kunhuty.

Srdečně Vás zveme k účasti na noci kostelů 2012!

 

 
< Předch.   Další >
 
© 2018 Děkanát Prostějov
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.