Vánoční prázdniny 2012 na Annabergu PDF Tisk E-mail
Napsal Bartosova   
Úterý, 08. leden 2013

Annaberg-2.jpg

„Vánočky“ v Jesenících,
opět nezklamaly.A co to  bylo za akci „vánočky“, no vánoční prázdniny v příjemném domácím prostředí turistických základen Klubu salesiánského hnutí mládeže  Prostějov  na Staré Vodě pro menší děti a na Annabergu pro mládež.


Odjížděli jsme 27.12 2012 v ranních hodinách, návrat byl 30.12.,ti kteří na horách trávili i Silvestra až 1.1. 2013. V počtu necelé stovky dětí  a mladých  jsme si užili skvělou zábavu, zahráli zajímavé hry a využili  krásy horské přírody. Ti  starší prožili super lyžovačku na nově upraveném svahu Annabergu, který můžeme všem zájemcům vřele doporučit. Středisko Annaberg provozované týmem pana Petra Drápaly a  prodělalo velkou změnu. Byla prodloužena  sjezdovka, vybudován nového vlek, zajištěno skvělého sociální zázemí,včetně možnosti odpočinku ve vytopeném srubu, zajímavá byla i nabídka dobrého občerstvení. Prostě Alpy v malém.


Díky patří všem, kteří vánoční prázdniny připravovali hlavně otci Jaroslavovi a týmu animátorů, ale i účastníkům, kteří vytvářeli  pěkná společenství nejen v době sportu a odpočinku, ale i na setkání při modlitbě a mši svaté. Už se můžeme těšit na jarní prázdniny, nezapomeňte se přihlásit na webových stránkách: http://animatori.prostejov.cz/ .


Na zahájení roku si přejeme spoustu pěkných přání, která se mnohdy rozplynou dříve, než se  nový rok nabere plné obrátky. Škoda, že nám nevydrží adventní a vánoční nadšení delší dobu.  Dovolím si malou zmínku o dvou adventních akcích, které mě pozitivem opravdu naplnili.  Nejsem velký příznivec muzikálů, přesto musím smeknout před autory muzikálu Vánočního zázraku v Praze divadlo Brodway, tvůrců Janka Ledeckého, Jana Potměšila  a režie Radka Baláše. Kus byl skvěle obsazen, výborně zahrán, moderně, srozumitelně a hlavně lidsky posluchačům předán. Ani vánoční Praha nezklamala, prostě pohoda a radost, kdy že dobré dílo daří a nejen v divadle…


Druhým bonbónkem pro mě byl adventní koncert skupiny Exaudi, pod taktovkou Olgy Čermákové v prostorách  modlitebny Českobratrské církve evangelické „U kalicha“ naproti Gymnáziu J.Wolkera. Hudba a zpěv z doby 16. a 17. století, skvělé  výkony celého sboru Exaudi, svěží sólové zpěvy.   Bylo to milé setkání lidí dobré vůle, kterému přispělo i báječné teplo v celém prostoru. Díky moc všem kéž nám teplo vánoční pohody vydrží, co nejdéle.                

Zuzka Bartošová

Annaberg-1.jpg

Annaberg-2.jpg

Annaberg-2.jpg

Annaberg-2.jpg

 
 
© 2018 Děkanát Prostějov
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.