Tříkrálová sbírka v Kostelci na Hané PDF Tisk E-mail
Napsal P. Jan Mach   
Neděle, 06. únor 2005
Zkušenosti jednoho z koledníků.

V sobotu ráno se na kostelecké faře udála prapodivná proměna. V osm hodin v ní zmizelo dvacet jedna mladých lidí a za nedlouhou chvíli z ní vyšel průvod dvaceti jedna opravdových králů!! Královská roucha, koruny, turbany dávaly tušit, že se jedná o skutečná veličenstva. Svým neobvyklým zjevem budila u mnoha obyvatel úžas. Vždyť tak urozená návštěva v tak hojném počtu ještě nikdy naše město nenavštívila.

 

"My tři králové…"

Jejich veličenstva se rozdělila na sedm skupinek. Ty se rozešly do kosteleckých uliček vybaveni pokladničkami s logem Charita, zásobou cukříků a dobrou vůlí udělat něco pro lidi v nouzi. Počasí bylo ten den příznivé, sluneční paprsky vytáhly línou rtuť rychle nad nulu. My tři - Kašpar, Melichar a Baltazar jsme zazvonili u prvních dveří, druhých, třetích . Některé domy byly úplně bez života. V jiných se pohnula záclona, ale dveře zůstaly pro naši návštěvu uzavřené. Naštěstí jich bylo málo. Ve většině případů jsme byli přijati s otevřenou náručí a někteří lidé nás již dokonce netrpělivě očekávali. Měli radost, že k nim přicházíme, a připojovali se svými dary k dobré věci.

 


V pět hodin večer jsme se vraceli z naší náročné pouti a byli plni zážitků a přesvědčení, že pro dobrou věc dokáží lidé i dnes otevřít svá srdce. To nám - třem Králům - přineslo ještě větší radost než plná pokladnička. Díky Vám za ně.


Ing. Smutný František

 
< Předch.   Další >
 
© 2018 Děkanát Prostějov
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.